Facebook Instagram Youtube Pinterest
Zájmový spolek Baribal
Baribal vznikl jako neformální sdružení umělců v roce 2008. Dne 23. 1. 2012 se stal občanským sdružením a od 1. 1. 2014 je zapsaným spolkem. Od 1. 8. 2014 sídlíme v karlínském Sokole. Hrajeme divadlo, organizujeme volnočasové aktivity a věnujeme se neformálnímu vzdělávání dětí i dospělých.

V současné době je stěžejní činností naší organizace klasické marionetové divadlo. Navazujeme na tradici českého loutkářství, které bylo silným českým fenoménem od druhé poloviny 18. století. Používáme dřevěné ručně vyřezávané marionety, malované kulisy, živý hudební doprovod. Svým aktérům i svému obecenstvu (a to bez rozdílu věku) nabízíme bezprostřední citové prožitky, podněcujeme fantazii a obrazotvornost, přičemž hry využíváme i jako prostředek neformálního vzdělávání.

Zrealizovali jsme několik úspěšných divadelních her z české historie – prvotinou bylo představení o barokním malíři v rámci projektu Národní galerie v Praze Karel Škréta (1610–1674): Doba a dílo. V dalších autorských hrách představujeme významné osobnosti české historie – svatého Jana Nepomuckého, Václava IV., Anežku Českou... Hrajeme i pohádkové hry pro děti, které vždy nesou poučné téma, pro nejmenší připravujeme maňáskové divadlo. V současnosti máme za sebou již téměř 100 uskutečněných představení pro veřejnost.

Každoročně se účastníme festivalu pražských a středočeských amatérských loutkářů v Divadle Karla Hackera, Praha 8 - Kobylisy, kde pravidelně získáváme ocenění (např. za inspirativní ztvárnění historické hry Pro pána Jána, za ztvárnění hlavní role Anežky České, za hudební doprovod...). Účastníme se také festivalu Babí léto v Bohnicích. Zkušebnu máme v Sokole Karlín (Malého 1 Praha 8 – Karlín), kde účinkujeme na místních kulturních akcích.

Dalšími projekty jsou vzdělávací semináře, např. projekt mimoškolního vzdělávání mezinárodní workshop Heart to Art přibližující zahraničním účastníkům české gotické umění.

ČLENOVÉ OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ

BARIBAL

Eva Černá

ředitelka spolku
BARIBAL

Marika Čepková

odborná ředitelka, PR manažer
BARIBAL

Jaroslava Slunská

kreativní sekce
BARIBAL

Kateřina Gerbenzon

kreativní sekce
BARIBAL

Jitka Kalbáčová

zdravotnice
BARIBAL

Pavel Heřmánek

umělecký vedoucí loutkové sekce
BARIBAL

Petra Rajtmajerová

kreativní sekce
BARIBAL

Vojtěch Otčenášek

loutkoherec, výtvarník, spisovatel
BARIBAL

Miroslav Čepek

revizní komisař
BARIBAL

Lenka Pacalová

nová členka

HUDEBNÍ SPOLUPRÁCE

BARIBAL
Hudební trio doprovázející představení:
Vitězslav Kůstka (klavír)
Jan Votava (klarinet)
Jan Špaček (basa)
BARIBAL
Autorská hudba I:
Daniel Stejskal
David Fikrle
BARIBAL
Autorská hudba II:
DEŠI
Eva Žižkovská - barytonsaxofon
Lukáš Pilnaj - didgeridoo

ČÍSLO ÚČTU - běžný chod sdružení

2100223761/2010

ČÍSLO ÚČTU - projekt Heart to Art

2300261498/2010

IČO

22756400

STANOVY

K NAHLÉDNUTÍ zde
Baribal je medvěd. To asi víte. Ale jaký medvěd? Především velice aktivní. Hbitě šplhá vysoko do korun stromů a bravurně plave v řekách při lovu ryb. Navíc je velice mlsný. Jeho nejoblíbenější pochoutkou je sladký med divokých včel. Často také zvídavě nakukuje do ztrouchnivělých pařezů či vykotlaných stromů, zda nenalezne něco dobrého k snědku. Baribal je vynalézavý a kreativní nejen při shánění své potravy, ale i při vyhledávání vhodného místa k přezimování. Během zimního spánku se mu zdá mnoho poetických pohádek. A pozor! Nehrajte mrtvé - tahle finta účinná na ostatní medvědy na baribala nezabírá - raději se aktivně zapojte!
© Baribal
Valid XHTML 1.0 Strict